Hrozno a vína

Hrozno a vína - Gemerprodukt Valice, OVDDobré víno tvorí dobrú náladu, dobrá nálada prináša dobré myšlienky, dobré myšlienky dávajú vznik dobrým skutkom a dobré skutky robia človeka človekom.

 V súčasnosti Ovocinársko-vinohradnícke družstvo Gemerprodukt Valice OVD vyrába vína z viacerých odrôd hrozna pestovaného na 24 ha vinohradov vo Valickej doline. Z bielych odrôd sú to: Chardonnay, Rulandské biele, Muškát žltý, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Lipovina, Pálava, Noria. Tradičné vinárske postupy, ako kvasenie
v drevených dubových sudoch, boli skombinované s modernými technológiami, ktoré kladú dôraz na rýchle spracovanie hrozna s odkalením muštu a použitím čistej kultúry kvasiniek. Výsledkom je víno slamovo žltej farby, čisté, so sviežou ovocnou chuťou a typickým odrodovým charakterom.
Z červených odrôd sú to: Cabernet Sauvignon, Frankovka a Rimava. Nakvášanie mláta prebieha v otvorených drevených kadiach s prídavkom enzýmov a čistej kultúry kvasiniek, čo má za výsledok víno tmavo rubínovej farby s ovocnou vôňou a nádychom vanilky, s jemne trpkou chuťou po trieslovinách.
Družstvo je členom Ovocinárskej únie Slovenskej republiky, Zväzu integrovanej produkcie ovocia a Zväzu integrovanej produkcie hrozna a vín (IPROVIN).

Fotogaléria

Informácie o výrobcovi

GEMERPRODUKT VALICE, ovocinársko-vinohradnícke družstvo (OVD) bolo založené v roku 2003, jeho začiatky však siahajú do roku 1998, kedy jeden zo zakladajúcich členov už podnikal ako SHR. Závažný zlom v podnikaní nastal na podnet ďalšieho z budúcich členov, ktorý navrhol v roku 1999 prenajať 62 ha vinohradu od Poľnohospodárskeho družstva Valická dolina. Pre ďalšiu stabilizáciu podnikania padlo rozhodnutie o založení právneho subjektu na báze dvoch rodín, čím došlo k založeniu družstva.
V súčasnosti obhospodaruje družstvo 31 ha vinohradov, 32,5 ha sadov a takmer 100 ha ornej pôdy a TTP. Predmet podnikania bol nedávno rozšírený o výrobu vína a ovocných štiav, boli vybudované klimatizované sklady na ovocie. Okrem toho družstvo získalo akreditáciu podľa noriem EÚ v oblasti pokusníctva vo forme certifikátu GEP (Správna experimentálna prax).

Kontakt na výrobcu:

GEMERPRODUKT VALICE, OVD
Okružná 3771
979 01 Rimavská Sobota
Tel.: +421 910 948 881
E-mail: info@gemerprodukt.sk
Web: www.gemerprodukt.sk
Eshop: www.gemershop.sk

Predajné miesto:
GEMERPRODUKT VALICE, OVD
Okružná 3771
979 01 Rimavská Sobota
Tel.: +421 47 552 3192

Otváracia doba:
pondelok – piatok: 07:00 – 16:00

Internetový obchod: www.gemershop.sk