Med a včelí peľ

Med a včelí peľKto má včelára za strýčka, tomu zdravím kvitnú líčka.

Včely a včelárenie sú neoddeliteľnou súčasťou života Milana Krokavca. Okrem produkcie medu, odoberá vďaka peľochytovému dnu vlastnej výroby aj včelí peľ.
Včely pozbierajú nektár alebo medovice a iné sladké šťavy rastlinného pôvodu, ktoré obohatia látkami z vlastného tela a uskladnia v plástoch, kde potom táto hmota dozrieva na med. Kvetový med pochádza z kvetov ovocných stromov a lúčnych kvetov. Je ľahko stráviteľný vďaka obsahu jednoduchých cukrov – glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami – rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Aj jedna jeho lyžica dokáže veľmi rýchlo osviežiť.
Včelí peľ je 100 % čistý prírodný produkt. Obsahuje všetky základné látky, ktoré sú nevyhnutné pre stavbu, rozvoj a existenciu živého organizmu. Ide o zmes peľov rôznych druhov rastlín, vďaka čomu je jeho zloženie veľmi bohaté na veľké množstvo vitamínov a minerálov. Tie majú rôzne priaznivé účinky na zdravie človeka.

Fotogaléria

 Informácie o výrobcovi

Milan Krokavec sa o svoje včely stará od roku 2006 v peknom vidieckom prostredí v okolí Kraskova. Rovnako dlhý čas sa venuje výrobe úľov pre včely, ktoré pre svojich zákazníkov otestuje a ponúka im tak kvalitné výrobky overené praxou. Včelári veľmi aktívne, získal výučný list vo vyštudovanom odbore včelár, zúčastňuje sa rôznych výstav, prednášok a školení, pričom na viacerých aj prednáša.

Kontakt na výrobcu:
Milan Krokavec
Kraskovo 81
980 26 Lukovištia
Tel.: +421 911 768 758
E-mail: milan@krokavec.sk
Web: www.vcely.krokavec.sk

Predajné miesto:
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.