Med, včelí peľ a propolis

Ak chceš byť šťastný život celý, založ si záhradku a chovaj včely.majoros04

V rodine Jácinta Majorosa má výroba medu už viac ako 150-ročnú tradíciu. Dnes sa špecializuje na produkciu agátového, kvetového, lipového, repkového, lesného, malinového a zmiešaného medu. Ponúka taktiež kvetový, repkový a zmiešaný včelí peľ a propolis v suchom stave, vo forme tinktúry alebo masti.
Med je ako doplňujúca potravina pokladaný za elixír života. Pri jeho užívaní sa ideálne dopĺňajú vlastnosti liečebného a výživného charakteru. Obsahuje stovky prírodných látok a z toho dôvodu sa zásadne odlišuje od cukru, ktorý je v podstate čistou sacharózou. Preto by mal byť med z hľadiska výživy chápaný ako zdroj širokého spektra biologicky aktívnych látok, ktorý mnohonásobne prevyšuje jeho klasicky chápaný význam.
Včelí peľ radíme medzi včelie produkty, ale je to vlastne produkt kvitnúcich rastlín. Kvitnúce rastliny produkujú peľové zrnká, ktoré včely zbierajú a formujú ich spolu s výlučkami svojich žliaz a nektáru do hrudiek nazývaných peľové obnôžky. Tieto obnôžky včely prenášajú do úľa na zadnom páre nožičiek. Peľ obsahuje: bielkoviny (významná je vysoká koncentrácia esenciálnych aminokyselín), sacharidy, tuky, minerálne látky, vitamíny a ostatné zložky.
Propolis je tradičným včelím produktom. Suroviny na výrobu propolisu sú živice a sekréty rastlín, ktoré včely zbierajú a následne miešajú s ich voskom a peľom. Zbytok tvoria éterické oleje. Používajú ho ako stavebnú a ochrannú látku, k zatmeleniu otvorov a oprave plástov. Medzi liečebné využitie propolisu patrí podpora imunitného systému, tlmenie bolesti, výborné hojivé, protizápalové a antioxidačné účinky.

 

Fotogaléria

Informácie o výrobcovi

Jácint Majoros z Tornale sa zaujímal o včelárenie odmalička, priučil sa mu u starého otca, známeho včelára a lektora včelárstva Štefana Viczéna. Jeho včelárska farma MAJA momentálne obhospodaruje viac ako 100 včelstiev na dvoch stálych stanovištiach. Okrem toho kočuje na 2-3 kočovné stanovištia v regióne, vďaka čomu ponúka zákazníkom široký sortiment medu.

Kontakt na výrobcu:
MAJA – Majoros Jácint
Bakulínyho 736/7
982 01 Tornaľa
Tel.: +421 907 880 772
E-mail: info@majafarm.sk
Web: www.majafarm.sk

Predajné miesto:
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.